O bublifuku ZABUBLEJ

28.12.2020

Pokud už jste četli sekci o mně, už víte, jak jsem se k bublinám dostal. Tak trochu za to může moje žena. Z pouličního umělce jsem postupně přesedlal na bublinovou show. To bylo jiné hraní s bublinami. Zábava pro děti na dětských dnech se díky obřím bublinám taky nabízela. Když jsem viděl, kolik radosti bubliny přináší, rozhodl jsem se vyrobit vlastní bublifuk. Proč?

Ano, na českém trhu jsou některé bublifuky, které jdou dobře použít na velké mega bubliny nebo prostě na dětské hraní. Věděl jsem ale, že malíř nemaluje půjčeným štětcem. Musel jsem mít vlastní bublifuk. Chtěl jsem vědět, jak bublifuk funguje, co do něj dát, jak nejlépe bubliny utvořit. Namíchal jsem ve svém životě už přes stovku různých bublinových směsí  a náplní do bublifuku. Některé fungovaly skvěle a některé téměř vůbec. Nakonec jsem na to přišel. Zvládl jsem namíchat domácí bublifuk.  Takový, který fungoval opravdu velmi dobře. Pochopitelně se mě lidé ptali, jak si mohou vyrobit domácí bublifuk sami a recept na bubliny ze mě tahali. Stačilo říct část. Často jsem nemusel pokračovat. Nebylo to tak lehké, jak si mysleli. Ne každý recept na bublifuk totiž funguje. A tak následovala otázka:

"...A MŮŽEME SI OD VÁS TEN BUBLIFUK KOUPIT?"

Dlouho jsem váhal. Stála přede mnou celá řada dilemat. Nebudu vás tím ale zatěžovat. Zkrátka jsem chtěl, aby bublifuk, který si ode mě lidé budou moci koupit, byl ten nejlepší, kvalitní, bezpečný a aby s ním byli spokojení. Navíc prodávat něco, s čím si hrají děti, pro mě byla výzva - chtěl jsem si být jistý, že je vše zcela bezpečné a že splňuji vše, co je třeba k prodeji hračky. Chtěl jsem, abych za svůj bublifuk mohl dát ruku do ohně. Ten bublifuk, který jsem do té doby používal, jsem stále zlepšoval. A tak se roztočilo kolo s vlastním bublifukem. Projekt: můj domácí bublifuk začal na podzim roku 2019. V roce 2020 jsem uspořádal kampaň na HitHit, abych viděl, zdali je o bublifuk zájem. Na konci léta jsem dal bublifuk testovat do certifikované laboratoře, která měla za cíl zjistit, zdali bublifuk splňuje bezpečnostní normy EN 71 pro dětské hračky. A dát mi na to papír. Počátkem roku 2021 mi byl certifikát udělen. A tak se dostal na svět můj domácí bublifuk. Pojmenoval jsem ho Zabublej. 


BUBLIFUK ZABUBLEJ... "a co je na něm jako zvláštního? Proč zrovna ten váš?"

Mojí hlavní motivací bylo nabídnout spolehlivý bublifuk, který udělá radost. Dlouho jsem přemýšlel a modifikoval. Dlouho jsem rozmýšlel, co jsou vlastně kritéria, která chci a která jsou opravdu důležitá. A dlouho jsem experimentoval a míchal směs do bublifuku a měnil ji za další náplň do bublifuku a nakonec jsem přišel na něco, co uspokojilo mou náročnost a mé svědomí. Vlastně jsem ten bublifuk míchal hlavně kvůli sobě. Chtěl jsem sám používat ten nejlepší bublifuk. Nechtěl jsem jednoduše říct "bublifuk je netoxický" - chtěl jsem říct: "bublifuk je zcela bezpečný a šetrný". Bublifuk, který jsem chtěl mít, musel být pozitivně laděný.


Jaká jsem si tedy dal kritéria? 

- musí fungovat skvěle a spolehlivě
- musí fungovat univerzálně - prostě jedna náplň a mnoho způsobů a zábavy
- musí být zcela bezpečný a nezávadný (nejen) pro děti
musí být ekologický - šetrný k přírodě i ke člověku 
- musí být cenově dostupný
- musí dělat krásné a uspokojivé bubliny
- musí budit radost z bublání 
- musí budit jistotu a nezanechávat skvrny
- musí být z co nejčistších látek a ideálně od lokálních dodavatelů
- musí být vyráběn a prodáván z látek a věcí, které jsou zcela etické
- musí vydržet a nekazit se


Asi chápete, proč mi to trvalo tak dlouho. A to jsem nezačínal od nuly, ale od roku 2016 už jsem měl vlastní bublifuk, který jsem jen vylepšoval. Stovky různých směsí. Nejednou jsem si řekl "už to mám!" a nejednou jsem byl zklamaný. Jednou se bublifuk zkazil, podruhé se vytvořil sliz, jindy usazenina, potom zase bubliny byly těžké a nelétaly, příště se nejednalo o levný bublifuk a nejednou fungoval jen na jeden způsob bublin. A co víc, nejednou jsem zjistil, že se pohybuji s látkami na hraně mezí, které pro mě byly přijatelné - na hraně mých vlastních kritérií. Ale píle se vyplatila a já na to přišel. Bublifuk ZABUBLEJ tak splňuje všechny kritéria, která jsem výše vypsal. 

Proč tomu říkáte domácí bublifuk a jak vyrobit bublifuk doma?

Ano, ne vše je zlato, co se třpytí. Ne vše, co se nazývá domácí, opravdu domácím je. Můj bublifuk považuji za domácí z několika důvodů. Za prvé byl vymyšlen doma - všechny pokusy a experimenty jsem zkoušel ve svém bytě, byť s pomocí různých metod. Za druhé, bublifuk je český - vymyslel ho Čech, vyrábí se v Česku a také drtivá většina látek do bublifuku pochází z Česka.  Jestli se ale ptáte, zdali je to tak jednoduché - není. Pokud chcete vyrobit domácí bublifuk a stejně jako celá řada jiných lidí chcete vyzkoušet, jak se bubliny vyrábějí, koukněte na můj článek o tom, jak vyrobit bublifuk. Stačí vám k tomu běžné věci, co najdete v domácnosti.


Co tedy bublifuk obsahuje?

Přece jenom každý bublinář má alespoň jedno tajemství - svůj vlastní recept na bubliny. Recept na ten nejlepší bublifuk vám tedy neprozradím. Ale řeknu vám, že se bublifuk skládá přes 92% z čisté vody, potom z detergentu a poté obsahuje méně než 3% tajné přísady, která dává bublifuku speciální vlastnosti. Bublifuk díky mé speciální přísadě má krásné barvy, dlouho vydrží, je schopen utvořit malé i velké bubliny a zvládne i jednoduché bublinové triky. Nemusíte se bát, obsahuje čisté, bezpečné a jednoduché látky, které ani ve sloučenině bublifuku nevytvoří nic nežádoucího.


Proč zrovna tedy ten můj domácí bublifuk ZABUBLEJ? Protože ho sám používám a protože jsem sám spokojený s kritérii, která byla nastavena - sám bych si ho koupil. Více nabídnout neumím a nemohu :)


"BUBLIFUK ZABULEJ je výsledek, se kterým jsem sám opravdu spokojený."

Váš bublinář Daniel Mohlo by vás zajímat

Chcete udělat dětem opravdu radost? Namíchejte jim domácí bublifuk! A co víc, můžete je přizvat k dílu a vyrábět společně. Internet je plný receptů na bublifuk, ale ten můj má jednu obrovskou výhodu. Můžete ho používat téměř ihned po namíchání. Prostě namícháte a bubláte :). Zkrátka domácí bublifuk od ZABUBLEJ.

Věděli jste, že bubliny jsou nejen zábavou, ale také dobré pro vaše děti? Bublifuk rozvíjí celou řadu dovedností, jemnou i hrubou motoriku. Druhá část článku o bublinách je věnována oblastem, ve kterých bubliny pomáhají rozvoji dítěte. V článku se dozvíte, proč je dobré dětem pořídit bublifuk.

Co udělat, když mi pořád ty bubliny praskají? Jak vlastně bublifuk funguje? To jsou otázky, které si někdy kladl každý z nás. Ať už to bylo v podobě malého dítěte ve vaně, nebo v roli rodiče snažícího se uspokojit dítě toužící po bublinách, a nebo dokonce v roli člověka, kterého to prostě zajímá z principu. Já si otázky o bublinách...