Otázky a odpovědi - FAQ

14.12.2020

Podívejte se na nejčastěji pokládané dotazy. Snadno a rychle tak získáte odpověď na otázku, na kterou se ptali už ti před vámi. Pokud nenajdete odpověď na svůj dotaz, neváhejte mě kontaktovat

PLATBA A DOPRAVA

1. Kdy objednávka dorazí?

Vaše zásilka běžně dorazí do čtyřech pracovních dnů. Snažím se mít stále nějaké zboží k dispozici skladem. Při větších objednávkách je možná prodleva, o které vás budu informovat.  

2. Jak je to s platbami?

Platit můžete převodem, kartou či dobírkou. Vaše objednávka bude odeslána po přijetí platby. Bankovní účet Zabublej je veden u Fio banky. 

3. Jaké dopravce využíváte?

Využívám zejména Zásilkovnu a PPL. Balíky mohou jít na výdejní místa i na adresu. Po domluvě jsem schopen vám vyjít vstříc, pokud potřebujete jiného dopravce.

4. Je možné mít dopravu zdarma?

Ano. Dopravu máte zdarma při objednávce nad 2000,-. 

5. Co když chci zboží reklamovat?

Záleží mi na vaší spokojenosti! Pokud z jakéhokoliv důvodu chcete zboží reklamovat, vrátit nebo požadujete náhradu - rozhodně mě kontaktuje! Vyřeším to plně k vaší spokojenosti - vrátím peníze nebo zašlu nové zboží. 

BUBLIFUK

1. Co je v bublifuku?

Bublifuk ZABUBLEJ je speciálně vytvořený bublifuk, který splňuje přísné normy pro bezpečnost hraček (EN71). Jedná se o sloučeninu chemických látek, které vytvoří ty nejlepší bubliny. Bublifuk se skládá z tajné bublinářské přísady a přes 92% vody.  Nejde tedy o "jarovou vodu".

2. Kolik bublifuku budu potřebovat?

Velmi obecně a ze zkušenosti lze říci, že průměrně vyjde jeden litr s jednou šňůrkou na 90 minut neustálého bublání. Zcela záleží na okolnostech. Je třeba zvážit kolik šňůrek používáte, jak dlouho necháváte šňůrky okapat, jestli se něco nevylilo apod. Jak nejlépe zacházet s bublifukem a nástroji se můžete podívat na blogu: Jak na to.  

3. Zanechává bublifuk skvrny?

Bublifuk Zabublej nezanechává skvrny na oblečení ani na nábytku. V případě, že zůstane vidět mokré kolečko s uchyceným prachem, je možné jen setřít mokrým hadříkem. Bublifuk můžete klidně použít jako náplň pro svatební bublifuk úplně beze strachu o šaty. 

4. V čem je Zabublej odlišný od jiných bublifuků?

1. Je univerzální, tedy funguje na velké bubliny, na obrovské množství bublin i jako náplň do klasických bublifuků.
2. Je šetrný ke kráse stvoření kolem nás. Bublifuk je v přírodě rozložitelný, obal recyklovatelný a pro člověka neškodný.
3. Je bezpečný pro děti a splňuje normy EN71 pro bezpečné hračky.
4. Nezanechává skvrny na oblečení ani na nábytku.
5. Je vyráběný ručně a z co nejvíce lokálních látek.
6. Je vyrobený s láskou a poctivostí.

5. Jak nejlépe tvořit bubliny? 

Bubliny chtějí vlhko a nechtějí špínu a nečistotu. Ty nejlepší bubliny vytvoříte třeba po dešti, v mlze anebo když je hodně oblačno. Sluneční počasí a teplo urychlují vypaření bubliny. Uvnitř můžete vzduch zvlhčit sami například rozprašovačem. Pěna bublinové kapalině naopak škodí - snažte se udržovat kapalinu co nejčistší a bez pěny.

6. Jak mám bublifuk skladovat?

Bublifuk skladujte v teplotě nad 12°C, ideálně v pokojové teplotě. Rozhodně nenechte přemrznout a nevystavujte ho přímému slunci. Bublifuk spotřebujte ideálně do půl roku od otevření.

BUBLINOVÉ PROGRAMY

1. Chceme nějaký program, ale nevíme jaký. Co dělat?

Prvním krokem je mě kontaktovat. Společně určitě vymyslíme program přímo na míru vám a vaší akci. Mé bublinové programy už byly součástí několika desítek akcí od dětských dnů, přes svatby, školní a táborové projekty až po oslavy, plesy a různé festivaly. Určitě vymyslíme přesně to, co vám bude vyhovovat.  

2. Kolik program stojí?

Ceny se liší dle programů. Začínáme na ceně 4500,-. Vše ale záleží na několika faktorech. Jsou jimi: počet lidí, druh programu, počet spotřebované kapaliny, délka programu, cesta a další. Přesnou kalkulaci vám jsem schopen říci až po vyslechnutí vaší představy a po dohodě na druhu programu. Běžná hodinová akce je v rozmezí 4500  až 6500,-.

3. Můžeme se programu účastnit nebo se budeme jen koukat?

Záleží na druhu programu. Určitě se můžete zúčastnit. Při vystoupení pracuji s publikem a potřebuji dobrovolníky. Na bublinovém workshopu jsou naopak bubliny zcela ve vašich rukách a já vám s tím pomůžu. Po uzpůsobení programu se může zapojit až několik desítek lidí najednou.  

4. Je bublifuk na akcích bezpečný a co používáte za směs?

Děti vždy pracují s atestovaným bezpečným bublifukem Zabublej. Není se čeho bát, bublifuk je šetrný k lidem i přírodě. Na své vystoupení používám několik různých směsí, protože různé triky požadují různé vlastnosti bublifuku.

5. Naučíte mě bublinové triky?

Stejně jako jiné věci, i bublinaření potřebuje čas a některé triky desítky hodin cvičení. Ale ano, některé bublinové triky jsem schopen vás naučit na workshopech a bublinových programech. Můžete si objednat i malý workshop pro pár osob :).  


Mohlo by vás zajímat

Chcete udělat dětem opravdu radost? Namíchejte jim domácí bublifuk! A co víc, můžete je přizvat k dílu a vyrábět společně. Internet je plný receptů na bublifuk, ale ten můj má jednu obrovskou výhodu. Můžete ho používat téměř ihned po namíchání. Prostě namícháte a bubláte :). Zkrátka domácí bublifuk od ZABUBLEJ.

Věděli jste, že bubliny jsou nejen zábavou, ale také dobré pro vaše děti? Bublifuk rozvíjí celou řadu dovedností, jemnou i hrubou motoriku. Druhá část článku o bublinách je věnována oblastem, ve kterých bubliny pomáhají rozvoji dítěte. V článku se dozvíte, proč je dobré dětem pořídit bublifuk.

Co udělat, když mi pořád ty bubliny praskají? Jak vlastně bublifuk funguje? To jsou otázky, které si někdy kladl každý z nás. Ať už to bylo v podobě malého dítěte ve vaně, nebo v roli rodiče snažícího se uspokojit dítě toužící po bublinách, a nebo dokonce v roli člověka, kterého to prostě zajímá z principu. Já si otázky o bublinách...