Bublinové programy

21.12.2020

Chcete bubliny na vaší akci, ale nevíte jaký formát? V článku se dočtete o možnostech, které máte a co vše nabízím. Ať už nazýváme mé programy třeba bubble show, bublinová show, bublinové představení nebo jakkoliv jinak, uvidíte, že se hodí na různé typy akcí, ať už jsou to svatby, plesy, večírky, dětské dny, oslavy, festivaly, ale i školní a vzdělávací akce. Bublinový program není jen 15 minutové vystoupení - jde o mnohem víc.

Běžně domlouvání programu na akci vypadá tak, že si vyslechnu, o jakou akci se jedná a vaší představu. Poté navrhnu několik možností, které mi připadají optimální a nejlepší pro druh akce. A společně pak hledáme nejlepší cestu. Chci, aby vše bylo co nejlepší. Žádné představení ani program není stejný. Bubliny vytvořené na vaší akci nebudou nikde jinde.

BUBLINOVÝ PROGRAM JE UZPŮSOBENÝ PŘÍMO NA MÍRU VAŠÍ AKCI


Mé bublinové programy jsou v zásadě rozděleny do třech kategorií. 1. Vystoupení; 2. Workshop; 3. Poprask s dílnou. Tyto kategorie jsou jen orientační a slouží pro hrubou představu toho, co může být uskutečněno. Vše záleží na naší vzájemné komunikaci.

Vystoupení může obsahovat: Bublinové triky jako je kolotoč, pyramida, cestovatel, obří bubliny, hořlavé a kouřové bubliny, bublinový prstýnek a řetěz, zavření lidí do bubliny a další. Samotné vystoupení je ideální spíše pro starší diváky.

Workshop může obsahovat: Zkoušení tvorby bublin pomocí speciálních šňůrek a nástrojů, zkoušení bublinových triků jako jsou kolotoče a pyramidy, tvorba bublin pomocí rukou - může být venku na louce, nebo ve školní třídě, a nebo dokonce v uzpůsobeném sále. Možné je zavřít lidi do bubliny. Není omezeno jen na děti.

Poprask s dílnou může obsahovat: V první řadě je to chytání bublin, pak může být zařazena Tvorba velkých bublin - několika metrových, tvorba stovek malých bublin. Samotný poprask doporučuji spíše mladším divákům a průzkumníkům. Program je možné rozšířit i o další stanoviště jako je uzavírání do bubliny, malování apod. 


NEJČASTĚJŠÍ DRUHY PROGRAMŮ:

Přestože je každý bublinový program trochu jiný, přesto jsou některé druhy programů, které v objednávkách převládají. Jaké to jsou a na jaké příležitosti se nejčastěji používají?


Na plesy a večírky se nejčastěji vybírá klasické vystoupení. Jedná se o nezapomenutelnou bublinovou show plnou bublinových triků jako jsou: kouřové bubliny, hořící bublina, bublinový řetěz, bublinový kolotoč, bublinová pyramida či bubliny obřích rozměrů. Tento druh programu je zpravidla ve vnitřních prostorách a je dlouhý okolo 15 minut. 

Na svatby, oslavy, festivaly je velmi často vybíraná kombinace části vystoupení a části poprasku. Znamená to, že vám ukáži několik fascinujících bublinových triků a poté máte možnost bubliny chytit do vlastních rukou. Díky bublifuku ZABUBLEJ máte i vy možnost tvořit velké bubliny a koukat na ně, mnoho bublin a praskat je - prostě zažít opravdovou radost. Druh programu je většinou venku i vevnitř (vystoupení) a trvá běžně okolo 45 minut. 


Na dětské dny, oslavy, narozeniny a festivaly se často také objednává čistě bublinový poprask s dílničkou. To je, že vám pouštím bubliny různých rozměrů - od malých až po několika metrové, vy můžete běhat, praskat je a navíc také bubliny sami tvořit. Pro jednodušší programy a zábavu je možné si zakoupit jeden z mých setů a ušetřit tak peníze za můj program. Podívejte se zde. Program se většinou pohybuje mezi 45 - 180 minutami. 


Na tábory, do škol a školek
je často program uzpůsoben přímo na míro požadavkům, časové náročnosti, věku a prostorám. Většinou zahrnuje krátké povídání o tom, jak vlastně bubliny fungují s interaktivními prvky, vystoupení a workshop. Bublinová dílna obsahuje věci od zavírání do bublin, přes tvorbu bublin rukama až po tvorbu bublinových triků, kolotočů, pyramid a další. 
Školka většinou chce vidět bubliny a potom běhat praskat (1 hodina). Školy většinou objednávají povídání o bublinách a zkoušení bublin s kraťoučkým vystoupením (45-90 minut). Na tábory nejčastěji jezdím s pestrou škálou bublinových stanovišť, na kterých si děti zkoušejí různé bublinové věci (2-3 hodiny).


Originální akce záleží hlavně na naší společné domluvě. Ať už se jedná o doprovodné programy, bublinové malování obrazů, benefiční akce, speciální narozeniny a oslavy - to vše lze dobře domluvit. Nebojte se mě kontaktovat - vymyslíme to spolu :).

"Bubliny vytvořené na vaší akci nebudou nikde jinde - popraskají všechny u vás. Bubliny, které budete mít vy, nebude mít nikdo jiný, nikdo je už neuvidí - zůstanou na vždy vaše."

Protože radost z bublin je radost upřímná!
Váš bublinář Daniel

PÁR OTÁZEK A ODPOVĚDÍ NA ZÁVĚR:

Více odpovědí naleznete v článku Časté dotazy.

Jak dlouho bublinový program trvá?

Délka programu je určena typem akce. Pohybujeme se mezi 12 minutami až 6 hodinami. Záleží na tom, co je vaše představa a co je optimální pro vaší akci. Typické vystoupení na plesech a večírcích je od 12 do 30 minut. 

Kolik program stojí?

Cena programů záleží na několika faktorech. Jsou jimi: počet lidí, druh programu, počet spotřebované kapaliny, délka programu, cesta a další. Přesnou kalkulaci vám jsem schopen říci až po vyslechnutí vaší představy a po dohodě na druhu programu. Cena se tedy může pohybovat od 4 500,- až po 30 000,-. 

Co používáte za bublinovou směs?

Na své vystoupení používám několik různých směsí, protože různé triky požadují různé vlastnosti bublifuku. Můj bublifuk Zabublej je ale také používaný během vystoupení. Bublifuk Zabublej je používaný během bublinového poprasku i workshopu. Směs si míchám sám a recept je mé tajemství.  

Co všechno umíte?

Myslím, že mi jde dobře práce s dětmi. Ostatně je to mé hlavní zaměstnání - pracuji jako učitel na ZŠ. Umím uzpůsobit bublinový program vaší akci na míru a na základě zkušeností jsem již schopen říct, co je vhodné a co spíše ne. Umím přijmout výzvu a vyzkoušet nové programy a věci. Bublinové triky bych vám mohl ukazovat třeba hodinu bez opakování, počínaje zavřením člověka do bubliny, přes bublinovou pyramidu (až 7 bublin v sobě), až po kouřové a ohnivé bubliny. 

Co když máte zrovna plno anebo se mi to zdá drahé?

Tak jako tak neztrácejte hlavu, nejednou jsem podobné situace vyřešil. Nabízí se nám několik možností. První je jiný termín, druhou je sehnání náhrady a vyslání někoho z mého týmu pomocníků bublinářů, a třetí možností je zakoupit si směs s nástroji a udělat program pro děti tzv. svépomocí. Koukněte se do obchodu, kde můžete najít různé sety na akce.Mohlo by vás zajímat

Chcete udělat dětem opravdu radost? Namíchejte jim domácí bublifuk! A co víc, můžete je přizvat k dílu a vyrábět společně. Internet je plný receptů na bublifuk, ale ten můj má jednu obrovskou výhodu. Můžete ho používat téměř ihned po namíchání. Prostě namícháte a bubláte :). Zkrátka domácí bublifuk od ZABUBLEJ.

Věděli jste, že bubliny jsou nejen zábavou, ale také dobré pro vaše děti? Bublifuk rozvíjí celou řadu dovedností, jemnou i hrubou motoriku. Druhá část článku o bublinách je věnována oblastem, ve kterých bubliny pomáhají rozvoji dítěte. V článku se dozvíte, proč je dobré dětem pořídit bublifuk.

Co udělat, když mi pořád ty bubliny praskají? Jak vlastně bublifuk funguje? To jsou otázky, které si někdy kladl každý z nás. Ať už to bylo v podobě malého dítěte ve vaně, nebo v roli rodiče snažícího se uspokojit dítě toužící po bublinách, a nebo dokonce v roli člověka, kterého to prostě zajímá z principu. Já si otázky o bublinách...