Jak udělat obří bubliny

09.03.2021

Už jste někdy viděli obří bubliny, a chcete to taky vyzkoušet? Ano, mega bublina může být utvořena díky skvělé bublinové směsi, ale také je to i o ovládání bublinových nástrojů. Tak pojďme na to.

Nejdůležitější je mít dobrou směs. 

Ať se člověk namáhá, jak chce, je pravdou, že úplně nejklíčovějším prvkem pro tvorbu obřích bublin je dobrá bublifuková směs. Ne každý bublifuk má takové vlastnosti, které umožní pružnost a pevnost bublin tak, abyste vytvořili velkou bublinu. Klasické bublifuky prostě nebudou fungovat. Osobně doporučuji třeba směs na bubliny Zabublej.


Šňůrky na bubliny hrají svou roli

Samozřejmě je možné zkusit vyrobit nástroj na bubliny doma. K tomu vám stačí dvě tyčky a provázek, který dostatečně nasákne tekutinu - třeba dobrá tkanička. Problémem ale může být jakákoliv nečistota na provázku. Speciálně navržené tyčky mohou být řešením, pokud chcete bublifuk používat opakovaně.


Směs udržujte čistou a bez pěny

Zkuste se vyvarovat jakékoliv nečistoty, která by se mohla dostat do směsi. Vyvarujte se například trávě, prach, pyl apod. Pěny a nečistot se vyvarujete například tak, že do nádobky nalijete jen část bublifukové směsi a po čase nalijete novou.


Šňůrky namáčejte celé, sevřené vytahujte a máchejte s citem

Je důležité namočit celou šňůrku tak, aby nasákla tekutinu. Pro ušetření směsi nechte okapat tak, že držíte tyčky u sebe. Potom pomalu rozevírejte po směru větru. Pokud vítr nefouká, lehce a pomalu mávejte šňůrkami.


Po utvoření bubliny dejte tyčky k sobě

Tím, že dáte tyčky po chvilce k sobě, umožníte bublinu uzavřít a odlétnout. Tak můžete hned tvořit další bubliny. Zbytečně dlouzí bublinoví hadi vám budou praskat a vyplácáte mnoho tekutiny.