Jak nejlépe používat klasický bublifuk

09.07.2021

To je přece jasné! Prostě foukáš do toho kolečka a oni se bubliny tvoří sami, ne? Ale co když je možnost udělat to ještě lépe a navíc bez zbytečně rozlitého bublifuku a mokrých prstů?

Přichystal jsem pro vás 9 kroků, které vám pomohou používat klasický bublifuk správně a tvořit ty nejlepší bubliny. Se směsí Zabublej můžete tvořit bubliny i doma bez jakýchkoliv starostí, protože nezanechává skvrny ani na oblečení, ani na nábytku. 


1. Žádné penění

Bez pěny!
Bez pěny!

Pěna způsobí to, že bublifuk nefunguje tak, jak má. Vaším úkolem je jednoduše udržet bublinovou směs co nejvíce ve stavu bez pěny a nečistoty. Nenechte prostě děti vložit foukátko, zakvedlat a foukat. Je to škoda, ale bubliny nepůjdou tak dobře.

2. Oko foukátka směrem dolů - nad lahvičkou

Každý, kdo vezme bublifuk do ruky, namočí foukátko, přiloží před ústa a fouká - a kapalina teče všude kolem, od rukou až na koberec. Jednoduše držte foukátko nad lahvičkou, miřte směrem dolů. Nechte bublinovou směs kapat zpátky do lahvičky.

Takhle ne!
Takhle ne!
Ani takhle!
Ani takhle!
Takhle taky ne!
Takhle taky ne!
Správně - nad lahvičkou, lehce nakloněné a pod mírným úhlem
Správně - nad lahvičkou, lehce nakloněné a pod mírným úhlem

3. Nakloněné foukátko pod úhlem

Když budete foukat do foukátka, které je pod mírným úhlem nakloněné, budou se vám bubliny lépe tvořit. Jednak se lépe a snáze oddělují, za druhé není tak snadné bublinovou blánu profouknout a prasknout ji.

4. Foukáme dolů, na vnitřní hranu foukátka

Aby neprasknula bublinová blána tak rychle, ale bubliny se dobře tvořily, foukejte dolů, na okraj bublinové blány. Vlastně stejně jako v bodu č. 3.


5. Foukátkem se dají chytat bubliny

Tím, že budete chytat foukátkem bubliny, vytvoříte novou bublinovou blánu ve foukátku. Díky tomu můžete foukat další bubliny - znovu. Neuděláte už jich sice tolik, ale značně ušetříte bublifuk!


6. Nikoliv prudké foukání, ale jemné pískání

Prudký náraz větru bublinovou blánu praskne, proto je třeba foukat jemně. To, jak foukáte ovlivní velikost bubliny. Pokud chcete hodně bublin, foukejte jemně, ale rychle. Pokud chcete udělat velikou bublinu, foukejte pomalu, jemně a spíše doprostřed foukátka.


7. Bubliny patří do vzduchu

Když foukáte do bublifuku, jednoduše foukejte směrem nahoru, aby bubliny létali směrem vzhůru. Když budete foukat rovně či dolů, bubliny půjdou ihned k zemi a se zábavou je tak velmi rychle konec. Bubliny ve vzduchu nepopraskají hned, ale budete mít čas na to si je užít.


8. Stále stejná bublifuková lahvička

Po vypotřebování bublifuku lahvičku nevyhazujte, ale uchovejte si ji. A) šetříte tím zbytečný plastový odpad; B) Příští bubliny budou lepší a lepší. Tím, že budete používat stále dokola jednu lahvičku se podvědomě naučíte správný grif foukání a postupně vychytáte to, jak nejlépe se s danou lahvičkou a foukátkem pracuje.


9. Osvědčená směs

Je to jednoduché. Každá bublifuková směs funguje trochu jinak. Vyplatí se si zvyknout na jednu, i kdyby nebyla zrovna nejlepší, protože tím pomalu dojdete k osvojování si postupů. Vypozorujte, se kterou se vám fouká dobře, která splňuje standardy, které chcete a můžete bublat! Nebo si kupte třeba můj bublifuk Zabublej a můžete se být jistí dobrými výsledky, čistou podlahou a stálou možností doplnění vypotřebované lahvičky.


Tak si dobře zabublejte!
Váš bublinář Daniel