Jak vybrat správný nástroj

09.07.2021

Chápu. Chcete tvořit bubliny, ale nevíte, jaký nástroj vybrat, aby to bylo ideální. Chcete tvořit obří bubliny? Bublinové hady? Chcete bubliny praskat? Chcete, aby to zvládli i ti nejmenší? Pojďte do toho se Zabublej.

Všichni jsme zvyklí na klasické bublifuky, které s obrázkem koupíte v obchodě za 20 korun. Ona malá tubička s očkem sice funguje dobře nadoma, ale víc nic s tím neuděláte. Když člověk začne hledat na internetu, zjistí, že nástrojů je hodně a není zcela jasné, co tedy vybrat a co k čemu slouží. Tak si v tom udělejme jasno jednou pro vždy.


Na obří bubliny

Jestli chcete tvořit obří bubliny a mega bubliny, pak nejlepší je pořídit nástroj přímo na to. Takovým nástrojem je třeba nástroj Mega. Nástroj je konstruován tak, aby svým průměrem vytvořil velikou bublinu. Uzavřením provázků bublinu uzavřete a ona může volně letět. Nebo uděláte bublinového hada. Nástroj Mega zvládají hravě již pěti leté děti a s pomocí rodičů i menší. 

Moře bublin kolem sebe

Nástroj, který má mnoho menších ok je ideální pro tvorbu velikého množství bublin. Oka tvoří jednotlivé bublinové hady, kteří se poté rozdělí, a vznikne množství bublin kolem. K tomuto slouží například nástroj Vela. Stačí po směru větru roztáhnout nástroj a nechat vše na přírodě, popřípadě dobře mávnout.

Zábava pro ty menší

Pro děti, kterým je kolem 3-4 let je pro tvorbu ideální nástroj Mini, který je velikostně uzpůsoben tak, aby děti mohli máváním utvořit jak hady, tak menší bubliny, ale zároveň mohli cvičit dechové ústrojí tím, že mohou bubliny i foukat z nástroje.Univerzální řešení

Byl bych moc rád, kdyby mé bubliny mohli opravdu sloužit vám, a proto jsem přišel s ideálním řešením, které nahrazuje nástroje Mega a Vela a dává je do jednoho. Jedná se o nástroj Uni. Uni si totiž pomocí pohyblivých gumiček můžete nastavit tak, aby šlo utvořit mnoho ok a tím i hodně bublin, ale i jedno velké (větší než u Mega!) a tvořit gigantické bubliny. 

Když je dobrá směs na bubliny, pak jdou samozřejmě dělat bubliny i pomocí vlastních rukou, brčkem, plastovou lahví, provázky, drátky a dalšími prvky. To už nechám na vaší fantazii a na rodinné tvoření doma. 

S čím budete tvořit bubliny vy?


Váš bublinář Daniel