Jak malovat bublinami

13.04.2022

Malování pomocí bublin je krásná a zábavná aktivita. Jedná se o skvělou příležitost strávit společně rodinný čas. Tato aktivita je zábavná a tvůrčí, rozvíjí představivost, estetiku a jemnou motoriku.

Pro malování bublinami budete potřebovat několik věcí. Nejprve se ujistěte, že máte vše, ať v půlce nezjistíte, že potřebujete něco dalšího a musíte čekat, protože jakmile dítě chce malovat - už se to nedá zastavit :).


Co si tedy připravit?

Na malování bublinami budete potřebovat potravinářské barvivo. Kelímky, do kterých dáte bublifuk. Brčka, kterými budete foukat nebo kus PET lahve a látku s gumičkou. Dále pak čtvrtky nebo křídové papíry. Nebo si jednoduše pořiďte již připravený set Malování bublinami, který jsem připravil. Je tam vše.

Pozor: Tempery, Anilinky a podobné barviva sice dělají syté barvy, ale je třeba správně vychytat poměr a nejsou zcela bezpečné. 


Připravte si pracovní plochu

Malování bublinami je poměrně nepořádná aktivita. Proto si pořádně připravte pracovní plochu. Doporučujeme aktivitu dělat venku. Unitř se ujistěte, že používáte velikou podložku, jste na omyvatelné podlaze a kolem máte dost volného prostoru.


Připravte si bublifuky a nástroje

Do mističek si nalijte trochu bublifuku. Do každé misky s barvou dejte jedno brčko. Brčka od jedné barvy nedávejte bez omytí do barvy jiné, aby byly barvy dost syté.


Vyberte si materiál pro malování

Bubliny na křídovém papíře hned nepraskají, ale zůstávají. Barvy se později více míchají, ale můžete dobře bublinami tvořit specifické tvary. Savá čtvrtka naopak bubliny hned praskne a proto se hodí více na náhodné malování - barvy se tak lehce nemísí..


Barvy můžete namíchat, ale nástroje nemíchejte

Ze základních barev v setu (červená, žlutá a modrá) můžete namíchat i barvy další, jako je fialová, zelená, oranžová, růžová a různé odstíny

Vyberte si způsob malování

Malování bublinami je možné udělat několik způsoby. Každý má své kouzlo. Tak jak to vidíte na obrázcích.

 1.  FOUKEJTE BRČKEM přímo na papír, bubliny sami malují.
 2.  NABUBLEJTE BRČKEM bublifuk v kelímku a poté papír obtiskněte.
 3.  NABUBLEJTE BRČKEM NAD PAPÍREM a nechte bubliny dopadat na papír.
 4.  Z PET LAHVE A LÁTKY, kterou přichytíte na PET lahev, vytvoříte foukátko, silně do něj fouknete a vytvoříte pěnového hada. Pěnový had dopadá na papír a maluje sám.


Můžete dokreslit obrázky

Malování bublinami samo o sobě je krásné. Můžete ale obrázky vylepšit tím, že k bublinám přikreslíte doplňky nějakou fixou. Máte několik možností:

 •  Použijte přiložené šablony
 •  Nakreslete si svou vlastní šablonu
 •  Malujte bublinami a poté dokreslete, co vás napadá


Další doporučení

 •  používejte jedno brčko pro jednu barvu, popřípadě opláchněte
 •  pozor na přílišné namočení a rozmočení papíru
 •  před použitím šablon vyzkoušejte bubliny jen tak na jiný papír
 •  vyfouknutí 1 bubliny způsobí sytější barvu, prudší fouknutí vyfoukne více bublin
 •  barevné skvrny jsou vodou omyvatelné